Pagrindinis

Draugystės vakaras su Papilio pagrindinės mokyklos moksleiviais

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dieną Biržų 1-os kuopos šauliai, „Atžalyno“ mokyklos jaunieji šauliai pažymėjo Papilyje. Papilio mokyklos kolektyvo kvietimu kuopos šauliai supažindino moksleivius su LŠS, demonstravo filmuką apie Biržų jaunųjų šaulių veiklą, surengė kliūčių ruožo estafetės ir vasaros biatlono varžybas. Mokė rikiuotės elementų.

Kartu su 503 kuopos savanoriais moksleiviams demonstravo Lietuvos kariuomenės lengvuosius šaunamuosius ginklus. Pavakare nuo miestelio centre esančio partizanų memorialo surengė 14 km žygį partizanams pagerbti. Čia Papilio parapijos kunigas Virgilijus Liuima palaimino kiekvieną žygeivį ir palinkėjo gero žygio. Padėjus gėles, uždegus žvakutes ir pagerbus žuvusius už Lietuvos laisvę, kolona patraukė į Kučgalį. Čia žygeivius su muzika pasitiko Kučgalio kaimo bendruomenė. Prie paminklo žuvusiems 8-iems kaimo partizanams kalbėjo tų metų įvykių liudininkas vieno iš žuvusių partizanų brolis P. Binkis. Pagerbę čia žuvusius, pasivaišinę kaimo bendruomenės surengtomis vaišėmis ir kartu sudainavę eilę lietuviškų dainų grįžome pėsčiomis į Papilio mokyklą. Naktis mokykloje nei vienam neprailgo, nes turėjome daug veiklos: vyko įvairios varžybos, lenktyniavome linksmosiose estafetėse, pristatėme vieną iš netradicinių sporto šakų Kinbolo žaidimą. Įpusėjus nakčiai galėjome žiūrėti demonstruojamą filmą arba eiti ilsėtis. Iš ryto visiems žygio dalyviams buvo įteikti diplomai. Padėkoję Papilio mokyklos mokytojams ir mokiniams su gera nuotaika ir pilni įspūdžių grįžome namo.

Biržų 1-osios kuopos vadas Vidutis Šeškas.

Saulia1 m Sauliai2 m Sauliai3 m sauliai4 m Sauliai5 m Sauliai6 m Sauliai7 m