Pagrindinis

Edukacinė pamoka ,,Skaičių magija”

Penktadienį (06-17) 7b klasei Pilyje vyko edukacinė pamoka ,,Skaičių magija”. Mokiniai sužinojo, kad mūsų naudojamieji arabiškieji skaičiai vis tik atsirado Indijoje. Be jų dar žinomi ir naudojamieji romėniškieji skaičiai. Papasakojusi apie juos edukacijos skyriaus vedėja R. Binkienė, pasiūlė mokiniams savo gimimo datą užrašyti romėniškais skaitmenimis.

Mokiniai sužinojo, jog matematikos pamokose kartais galima išsiversti ir be matlankio, nors jo, atrodo, ir reikėtų. Pasirodo, jog mūsų delnas su išskėstais pirštais irgi turi magijos. Čia galima rasti 30, 45, 60, 90 laipsnių kampus.

Mokiniams buvo įdomu išgirsti, kad gyvenimo skaičius, kuris gaunamas sudedant visus gimimo datos skaitmenis tol, kol gaunamas vienaženklis skaičius, atspindi žmogaus būdo savybes. Tuo kiekvienas galėjo įsitikinti, apsiskaičiavęs savo gyvenimo skaičių.

Toliau sekė magiškųjų skaičių 3, 7, 9, 12, 13 apibūdinimas, ryšys su istorija ir jų paieškos pilies eksponatų datose.

Mokytoja G. Zlotkienė

collage magija_m collage magija2_m