Paskutinis skambutis „Atžalyne"

Kiekvienoje mokykloje tradiciškai mokslo metai baigiasi tais pačiais renginiais. „Atžalynas" irgi švenčia, bet kūrybingų mokytojų ir mokinių dėka tos šventės būna visada ypatingos.

Paskutinis skambutis jau nuskambėjo, tačiau dar visą savaitę mokyklos bendruomenė džiaugėsi ir dalinosi patirtais įspūdžiais.

Šventė prasidėjo prie mokyklos pasirodžius motorolerių ir traktoriaus „eskortui". Taip į šventę buvo atlydėtos dvyliktokų auklėtojos. Po priesaikos ir džiugių sveikinimų dvyliktokai į dangų paleido geltonus balionus, kaip skrydžio į ateitį simbolius. Vienuoliktokai, prisimindami senąsias svečių sutikimo tradicijas, juos vaišino duona ir druska bei kiekvienam dovanojo laimės simbolį - pasagėlę. Šią įžanginę šventės dalį užbaigė direktorius, kuris pagerbė kiekvieną dvyliktoką paspausdamas jam ranką. Vėliau visi išsiskirstė į klases, kuriose nekantraudamos abiturientų laukė pirmosios mokytojos.

Nepastebimai pralėkė dvi paskutinės dvyliktokų pamokos. Pirmoji pamoka, išliks ilgai daugelio atmintyje, nes atgijo senosios tradicijos - mokytojos dvyliktokus vedė į valgyklą valgyti žirnių košės. Ir antroji - auklėtojos pamoka, kuri baigėsi bendru dvyliktokų projektu - skrendančių paukščių iškabinimu mokyklos fojė. Skrydžio simbolika buvo juntama ne tik čia, bet ir viso renginio metu.

Paskutinio skambučio renginys mokyklos aktų salėje vyko kaip visada: ir su rimtąja, ir su linksmąja dalimis. Kaip visada abiturientams dainavo ir juos sveikino pirmokai. Kaip visada, matavome aukščiausius dvyliktokus ir mažiausius pirmokus, o rimtosios dalies svarbiausiu akcentu tapo dvyliktokų daina mokytojams.

Kaip visada, rimtąją dalį pratęsė linksmoji.

Visi buvo nustebinti 9-12 klasių moksleivių dramos būrelio (vadovė Gytė Rožėnienė) artistų. Jie renginio dalyviams parodė kelis etiudus „Merginų pavasaris + Serioža". Dar pasijuokti privertė vienuoliktokų ir mokytojų tarybos posėdžio nariai, kurie sprendė, kaip reikėtų atsidėkoti dvyliktokams už jų buvimą „Atžalyne". Komisija nutarė įpareigoti mokyklos teritorijoje įrengti skulptūrų alėją...

Renginį baigė dvyliktokai, perskaitę testamentą ir įteikę didžiulį naminės duonos kepalą „Atžalynui" nuo 49-osios abiturientų laidos.

Biržų „Atžalyno" mokyklos bendruomenė    2011-06-04

Atgal