Ekskursija į Anykščius (2008-10-29)

Moksleivių atostogų metu, spalio 29 - ąją, 7 a klasės mokiniai su auklėtoja Idalija Marcinkevičiūte aplankė Anykščių kultūrines vietas: poeto ir vyskupo A. Baranausko klėtelę - pirmąjį memorialinį muziejų Lietuvoje, tautodailininko St. Petraškos akmens tapybos paveikslų parodą, rašytojo A. Vienuolio namą, jame įrengtą ekspoziciją, memorialinius kambarius, kapą kieme, rašytojo J. Biliūno sodybą Niūronių kaime. Didelį įspūdį paliko vienintelis Lietuvoje Arklio muziejus, įkurtas 1978 m. profesoriaus P.Vasinausko. Muziejuje septintokai ne tik domėjosi iš visos Lietuvos surinktais vežimais, lineikomis, bričkomis, bet ir pajodinėjo arkliais, išgirdo daug įdomaus apie arklį ir artoją, žirgą ir karžygį, pamatė meno kūrinių.

Užkopę į Liudiškių kalvą, vaikai pagerbė Jono Biliūno atminimą, prie kapo perskaitydami apsakymą ,,Laimės žiburys“. O saulei pakrypus vakarop, patraukė prie Puntuko akmens, grožėjosi A. Baranausko poemoje ,, Anykščių šilelis“ išgarsintu šileliu.

Atsisveikino su  įstabaus grožio Anykščiais jau nušvitus miesto žibintams. Dar spėjo pažvelgti į svarbiausią Anykščių panoramos akcentą – Šv. Mato bažnyčią – aukščiausią Lietuvoje, pasigrožėti originaliomis dažyto medžio kryžiaus kelio stotimis (aut. R. Idzelis). Dar stabtelėjo prie A. Baranausko paminklo Vyskupo skvere, prie A. Vienuolio paminklo ant Šventosios upės kranto.

Atgal į turinį