Planšetiniai kompiuteriai Biržų “Atžalyno” vidurinėje mokykloje

Prieš metus susibūrė kelios iniciatyvios organizacijos, norinčios pabandyti pažvelgti į mokyklą kitaip, t. y. sudaryti mokykloms galimybę išbandyti naujas technologijas. 2010 m. buvo paskelbtas pilotinis projektas “Elektroninių knygų skaitytuvų taikymo ugdyme idėjos”.

Švietimo ministerija kreipėsi į ieškančias naujovių mokyklas. Atsiliepė daugiau nei trys dešimtys Lietuvos mokyklų, tačiau tik 11 atrinktų mokyklų komandų buvo pakviestos į UAB “Omnitel” surengtas kūrybines laboratorijas. 2010 m. gegužės 13 d. į jas vyko ir Biržų “Atžalyno” vidurinės mokyklos komanda: mokyklos direktorius V. Butkevičius, lietuvių k. mokytoja R. Žvirgždaitė ir dvyliktokas (dabar jau VU studentas) Laurynas Jankevičius.

Visą dieną komandos tyrinėjo įvairius elektroninius skaitytuvus ir rengė savo pristatymus, kaip juos taikys ugdymo procese. Visa kūrybinės laboratorijos medžiaga skelbiama adresu http://www.ipc.lt/?p=2265#more-2265 .

Grįžusios namo mokyklų komandos papildė savo vizijas ir jas paskelbė bendroje elektroninėje grupės erdvėje, kur vyko balsavimas už geriausias mokyklų pateiktas vizijas. Geriausiomis buvo paskelbtos Pasvalio rajono Pajiešmenių pagrindinės mokyklos, Šiaulių Didždvario gimnazijos ir Biržų “Atžalyno” vidurinės mokyklos vizijos.

Įsiklausius į mokyklų galutinę nuomonę, projekto partneriai nusprendė už Švietimo ir mokslo ministerijos skirtus pinigus pirkti planšetinius kompiuterius, nes jie gali būti efektyviau panaudojami ugdymo procese.

Šiais mokslo metais visos trys laimėjusios mokyklos gavo po 31 iPad kompiuterį. Biržų “Atžalyno” vidurinėje mokykloje jie buvo padalinti dvyliktokams, norintiems naudotis iPad, kad galėtų pasiruošti baigiamiesiems egzaminams.

Šia naujove mokykloje susidomėjo ir dešimtokai. Jiems direktorius planuoja planšetinius kompiuterius padalinti kitais mokslo metais, kai taps vienuoliktokais.

Biržų “Atžalyno” vidurinės mokyklos bendruomenė

Atgal