Matematikų varžytuvės Kaštonuose

Kovo 30 d. Kaštonų pagrindinėje mokykloje įvyko matematikų varžytuvės. Savo žinias ir logiką pademonstruoti susirinko penkių miesto ir rajono mokyklų 6 - 7 kl. moksleivių ir mokytojų komandos. Dėl matematikų mokyklos titulo varžėsi „Aušros", „Atžalyno", Pabiržės, Kvetkų ir Kaštonų mokyklų „tiksliukai".

Varžytuvės prasidėjo visai nematematiškai. Gelmė Valančiūtė, rajoninio skaitovų konkurso laureatė, deklamavo eilėraštį, ugningą šokį parodė kaštonietės mergaitės.

Kaštonų mokyklos pavaduotoja ugdymui L. Gabrėnaitė pasidžiaugė tokia svečių gausa ir palinkėjo šviesių galvų, aiškaus proto ir gero laiko, praleisto visiems kartu Kaštonuose.

Varžytuvininkų laukė keturios rungtys: namų darbų užduoties atlikimas, kapitonų mūšis, mokytojų žinių patikrinimas ir uždavinių sprendimas.

Mokytojas A. Bukys visų klausė, kas yra brangiausias mūsų gyvenime. Sulaukęs atsakymo, kad tai - laikas, pristatė Laikininką, skaičiuosiantį besirungiančiųjų užduočių atlikimo laiką.

Pirmoji rungtis - namų darbai. Užduočių būta įvairių: ieškota skaičių sandaugos, dėliotos sagos, sudarinėti žodžiai, susiję su matematika.

Antroji užduotis - kapitonų mūšis. Patys solidžiausi komandų protai rinkosi klausimus iš 18 temų: apie kubą, perimetrą, paukščius, religijas, keliones, knygas ir t. t. Šioje rungtyje nugalėtoju tapo atžalynietis Mantas Braždžionis, antroji vieta atiteko kaštoniečiui Jonui Daugiui, o bronziniu pagyrimo raštu buvo apdovanotas Ugnius Rožėnas iš Pabiržės.

Trečiojoje varžytuvių rungtyje varžėsi komandas atlydėję matematikos mokytojai. Jie turėjo tiksliai įvertinti atstumą, nustatyti masę, atspėti į vazą įpilto vandens tūrį.

Paskutinė, ketvirtoji, rungtis - uždavinių sprendimas.

Susumavus rezultatus matematikų varžytuves laimėjo Kaštonų pagrindinės mokyklos moksleivių ir mokytojų komanda. Antrieji buvo „Atžalyno", tretieji - „Aušros" vidurinių mokyklų „tiksliukai". Visos komandos apdovanotos padėkos raštais ir saldžiais prizais.

Šio renginio organizatoriai, Kaštonų matematikos mokytojai R. Montvidienė, A. Bukys, D. Makrickas, A. Traupytė, džiaugėsi, kad renginys suteikė moksleiviams galimybę pabūti kartu ir į matematiką pažvelgti linksmai bei išradingai.

Nomeda Sauserytė,

Kaštonų pagrindinės mokyklos mokytoja