Projektas „Baltasis erelis"

    Tęsdami Biržų krašto muziejaus „Sėla“ pradėtą veiklą, „Atžalyno“ vid. m – klos mokiniai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos A. Samulionienės ir dailės mokytojos R. Briedienės pradėjo vykdyti projektą „Baltasis erelis“, kurio pagrindinis tikslas yra skiepyti meilę ir pagarbą gimtajam lietuviškam žodžiui ir jo saugotojams – knygnešiams bei puoselėti Biržų krašto tradicijas. Į pagalbą atėjo ir bibliotekos darbuotojos: R. Mikalauskienė ir V. Margenytė. Numatyta nemažai priemonių:
1.      10b klasės mokinių ekskursija į Purviškių kaimą, J. Bielinio gimtinę, ir į Suosto kaimą, J. Bielinio ir jo artimųjų amžino poilsio vietą.
2.      Piešinių – pašto ženklų kūrimas ir geriausių darbų paroda.
3.       Popietė bibliotekoje ketvirtųjų klasių mokiniams: pokalbiai apie spaudos draudimo laikotarpį, knygnešių veiklą , kryžiažodžių sprendimas.
5.      Klausimėlis mokykloje ir gatvėje.
6.      Baigiamasis renginys bibliotekoje – laikraščio pristatymas.
    Taigi, kaip supratote, svarbiausias mūsų projekto tikslas – išleisti laikraštį „Baltasis erelis“. Padėti jį išleisti pažadėjo informatikos mokytojas R. Šarkūnas ir 12b klasės mokinys T. Romankevičius.

10b klasės mokinių ekskursija į Purviškių kaimą, J. Bielinio gimtinę, ir į Suosto kaimą, J. Bielinio ir jo artimųjų amžino poilsio vietą.

Vieną apniukusią ir lietingą ankstyvos žiemos dieną būrelis 10b klasės mokinių, lydimi klasės auklėtojos D. Šataitės ir lietuvių kalbos mokytojos A. Samulionienės, išsiruošėme į kelionę. Oras tikrai nebuvo pats geriausias išvykai, bet didelis noras dar labiau pažinti įžymias rajono vietas buvo stipresnis. Taigi mūsų kelionės tikslas – aplankyti garsiausio knygnešio J. Bielinio gimtinę Purviškių kaime ir jo šeimos kapavietę Suosto bažnyčios šventoriuje.
            Trumpos kelionės metu susipažinome su J. Bielinio biografijos faktais ir visi sutikome su tuo, kad tokių žmonių, kaip šis knygnešys, tikrai reta ir mes pagrįstai galime didžiuoti jo atsidavimu Tėvynei ir lietuviškam žodžiui.
            Štai ir privažiavome siaurą keliuką, vedantį į pačią lankomiausią Purviškių kaimo sodybą – J. Bielinio gimtąją trobą. Tais laikais, kai Jurgis Bielinis čia gyveno, galime teigti, kad šis geltonomis lentelėmis apkaltas namelis buvo tikrai didelis ir prašmatnus. O šiandien prie namo prikalta paminklinė lenta, menanti, kad šioje sodyboje gyvenimą nugyveno garbusis knygnešys. Prieš namą medinis koplytstulpis – J. Bielinio atminimui.
                Po to žvilgsnis nukrypo į lauką, kur už keliasdešimt metrų, iškėlęs šakas į dangų, augo žymusis Bielinio ąžuolas. Jį pasiekti mums teko pėsčiomis, nes autobusas galėjo įklimpti patežusioje pievoje. Ąžuolo pašonėje stūkso galingas akmuo, kurio net stipriausi apylinkės vyrai nepakeltų. Istorija pasakoja, kad tame ąžuole knygnešys buvo įrengęs knygų slėptuvę, kurios nė vienam žandarui nepavyko surasti. Nusifotografavę čia. leidomės atgal ir sustojome prie naujos ir labai puošnios Suosto bažnyčios, nes čia, jos šventoriuje, palaidotas knygnešys ir jo artimieji. Aplankę puikiai prižiūrimą kapą, pasigrožėję bažnyčia, likome patenkinti, kad Jurgis Bielinis čia prisimenamas su derama pagarba, kad jis tikrai nusipelnė tokios garbingos ir šventos žemelės amžinam poilsiui.

             Tokiomis mintimis mes užbaigėme savo kelionę ir grįžome į mokyklą. Esame dėkingi mokyklos direktorei už suteiktą galimybę aplankyti šią vietą.

               


Piešinių – pašto ženklų kūrimas ir geriausių darbų paroda.

    Piešinių paroda „Pašto menas" viena iš projekto „Baltasis erelis" dalis, kartu ir  7 - 10 kl. dailės olimpiados tema.
    Dailės olimpiados prizininkų kūrybiniai darbai eksponuojami Biržų švietimo skyriaus ekspozicijoje.
    Mokyklos koridorius puošia olimpiados dalyvių darbai.

                               

       


Popietė bibliotekoje ketvirtųjų klasių mokiniams: pokalbiai apie spaudos draudimo laikotarpį, knygnešių veiklą , kryžiažodžių sprendimas.

                                           

Atgal į 2006-2007 m.m. archyvo turinį