Biržuose plušėjo talkininkai

Į akciją DAROM 2011 įsijungusios septynios įstaigos ir organizacijos penktadienį švarino miesto teritorijas.

Šiandien Biržų miesto seniūnija visus biržiečius kviečia prisijungti prie akcijos DAROM 2011 ir dalyvauti talkoje. Bus tvarkomos Biržų pilies fosos ir prieigos, Agluonos upės ir Širvėnos ežero pakrantės. Talkininkai turi rinktis 10 valandą prie SEB (buvusio Vilniaus) banko.

Talkininkai Biržuose plušo jau vakar, mieste matėsi daug grėblius ir šluotas nešančių moksleivių ir suaugusiųjų.

Seniūnijos duomenimis, „Aušros" vidurinės mokyklos moksleiviai pasišovė tvarkyti A. Dauguviečio ir P. Jakubėno gatvėje esančius parkus. Patys mažieji „aušriukai" švarino mokyklos aplinką. Gerokai už save didesnius darbo įrankius tampę pradinukai po talkos lyg patį didžiausią gyvenime skanėstą kirto penkiagrūdę košę. Spirgučiais pagardinta koše vaišino E. Kazlausko įmonė, visiems darbštuoliams pasiūliusi ir arbatos. Didžiuliais samčiais mojuojančios mokytojos vos spėjo krėsti košę į godžiai ją kirtusių mažųjų valgytojų lėkštes.

Prie siaurojo geležinkelio dirbusiems „Atžalyno" septintokams asmeninį darbštumo pavyzdį rodė smagi ir graži mokytoja Jolanta Vasiliūnienė.

Vyresnieji gimnazistai tvarkė aplinką prie Šv. Vincento Pauliečio senelių namų, o pirmokai (devintokai) kuopė prie gimnazijos stadiono ir daugiabučio gyvenamojo namo žaliuojantį pušynėlį. Tiek to grėbimo ir tebūtų, jei nereikėtų ne tik miškelio paklotę nugulusias sausas šakas, bet ir šunelių kakučius surinkti. O jų pušynėlyje - begalės, kaip kokių grybų tiltai prie kiekvieno medžio pūpso.

„Niekas nepadės, kol žmonės nesupras, kad tuštintis, kur papuola, ne tik normaliam žmogui, bet ir augintiniams negalima", - porino gimnazistas, regėdamas, kokiomis nelaimingomis veido išraiškomis merginos rinko svetimų šunų išmatas.

„Įdomu, ką galvoja šito ir kitų daugiabučių namų gyventojai, kurių keturkojai dergia viešą teritoriją?" - žiūrėdami į priešais stovinčio penkiaaukščio langus svarstė jauni žmonės.

Puikiai padirbėję Agluonos paupyje, prie į pilį vedančio tako, skirstėsi tarybos narės Danutės Martinkėnienės vadovaujamos Pagyvenusių žmonių asociacijos nariai. Jų gretose kaip visada buvo nenuilstantis Mykolas Taujanskas, šį sykį jau turėjęs ne tik sporto veterano, bet ir rajono tarybos nario statusą.

„Kad tik naujai rajono valdžiai sektųsi, o mes visada dėl Biržų dirbti pasirengę", - tikino aktyvi asociacijos narė Aldona Gerulienė.

Prie siaurojo geležinkelio stoties ir paminklo tremties aukoms triūsė politiniai kaliniai ir tremtiniai bei „Atžalyno" mokyklos moksleiviai.

Po lietuvių kalbos įskaitos mokykloje į savivaldybę skubėjusi Biržų rajono merė Irutė Varzienė spėjo ne tik šnektelėti su talkininkais, sveikinimus ir linkėjimus išklausyti, bet ir grėbliu pamojuoti.

Talkininkus ir bičiulius fotografavo neseniai iš ligų išsivadavę kaimynai Petras Motiejūnas ir Vidutis Šeškas, o mokytoja Jolanta Vasiliūnienė atžalyniečiams septintokams rodė, kaip entuziastingai galima grėbti. Netrukus moksleivius ir mokytojas jau fotografavo atskubėjęs mokyklos direktorius Vaidotas Butkevičius.

Darbams einant į pabaigą garbaus amžiaus talkininkai ir jų vadovė Danguolė Žiūkienė vieni kitus vėsia beržų sula vaišino, pagražėjusia paminklo aplinka sutartinai džiaugėsi.

Dviračiu atskubėjusi buvusi savivaldybės administracijos direktorė, o dabar jau rajono tarybos narė Palmyra Prašmantienė čiupo nešti šakas ir grėbstyti šaligatvio pakraščius.

„Perimu ūkinį, kultmasinį darbą ir esu pasirengusi talkininkauti", - šypsojosi P. Prašmantienė, imdama grėblį iš rajono merės I. Varzienės rankų.

Alfreda Gudienė

2011-04-16