Kalbų įvairovė, Kinija ir graikiškos salotos(2009-09-25)

Praėjęs penktadienis mokykloje buvo margas linksmais piešiniais ir įdomus  paslaptingais užrašais. Būtent tokia atributika įvairių klasių mokiniai paminėjo Europos kalbų dieną,  kuri švenčiama rugsėjo  26 dieną, ir tarptautinę Turizmo dieną, kurios „vardadienis“ yra rugsėjo 27 dieną.

Erdvų mokyklos koridorių puošė didžiuliai užrašai su įvairiomis kalbomis užrašytu žodžiu „labas“ bei mokinių piešiniais, kuriuose jie...svajojo apie šalis. Tokiu būdu projekto dalyviai, padedami anglų, rusų, vokiečių ir lietuvių kalbų mokytojų, ragino išmokti kurios nors šalies pasisveikinimą, durti pirštu į žemėlapį ir sekančios vasaros atostogos praleisti svetur. O jeigu taip nepavyktų, keliauti galima skaitant kelionių prisiminimus ar naršant internete... Arba svajojant.

Panašu, kad svajoti atžalyniečiai moka. Linksmuose piešiniuose jie vaizdavo gimtąją Lietuvą, Vokietiją, Italiją, Rusiją ir net Kiniją!

Tą dieną mokyklos valgyklos darbuotojos pateikė malonią staigmeną – spalvingas valgiaraštis kvietė ragauti rusiškų barščių, lietuviškų cepelinų, latviškos silkės, vokiečių mėgstamų dešrelių su kopūstais, Graikijoje gaminamų salotų... Toks „tarptautinis“ meniu, panašu, abejingų nepaliko.

Atgal