Apie programą "Kinas mano mokykloje"

„Atžalyno“ vidurinė mokykla įsijungė į tęstinės programos Lietuvoje "Kinas mano mokykloje" veiklą. Programą inicijavo ir vykdo Medijų švietimo centras "Meno avilys" kartu su Švietimo ministerija. Programos tikslas - integruoti kiną į formalųjį ugdymą ir siekti, kad tobulėtų mokinių vizualinis raštingumas, būtų lavinami kūrybiniai gebėjimai, mokiniai gautų papildomos informacijos ir žinių įvairių dalykų pamokose. Įžanginiame seminare dalyvavo mokyklos bibliotekos darbuotoja V. Margenytė. Po seminaro ji pristatė programos metodinę medžiagą mokytojams "Kinas kaip švietimo priemonė". Mokiniai turės galimybę pamatyti Balio Sruogos romano motyvais sukurtą režisieriaus Algimanto Puipos filmą „Dievų miškas“, Oskarui nominuotą Arūno Matelio dokumentinę juostą „Prieš parskrendant į žemę“, prancūzų režisieriaus Francois Dupeyron filmą „Ponas Ibrahimas“ bei Švedijos režisierės Lisa Munthe dokumentinį filmą „Rankų lenkėja iš Solitudės“.

Metodinėje medžiagoje mokytojams pateikti filmų aprašai, aptartos galimybės, kaip filmus panaudoti įvairių dalykų pamokose (dorinio ugdymo, literatūros, istorijos, pilietinio ugdymo, dailės, gamtos mokslų, geografijos), pateikti orientaciniai klausimai diskusijoms, užduotys fragmentų analizei, simuliaciniai žaidimai. Labiausiai vertiname programos rengėjų pasiūlymą atvykti į mokyklą ir dalyvauti filmų peržiūrose, diskusijose.

Lapkričio 16 d. buvo minima Tolerancijos diena. Viena iš tos dienos idėjų - peržiūrėti pamokose kino filmus.

Ko mokiniai išmoks iš kino filmų? Šiandien labai daug informacijos gauname judančių vaizdų forma (TV, reklama, filmai, video klipai, internetas), todėl mokyti mokinius kritiškai vertinti vizualinių medijų kūrimo tikslus ar interesus, kuriems jie tarnauja, yra būtina.

Daugiau informacijos www.menoavilys.org

Atgal į 2006-2007 m.m. archyvo turinį