Išvyka į pasienį (2006-10-18)

Baigėsi vasaros atostogos. Vaikai sugrįžo atgal į mokyklas. Į mokyklinius suolus sugrįžo ir jaunieji šauliukai. Pailsėję vasarą stovyklose visi kibo į mokslus ir naują veiklą šaulių būrelyje.
    Pirmieji užsiėmimai vyko pasienyje. Pasieniečiai supažindino mus su jų darbu, saugant Lietuvos -  Latvijos sieną. Sužinojome dokumentų tikrinimo tvarką, stebėjome kompiuteriuose vykdomas operacijas. Su nekantrumu laukėme pasivažinėjimo keturračiu motociklu pasienio zona. Įspūdį paliko tai, kaip motociklas važiavo duobėtais keliukais, brūzgynais, kalnais. Likome sužavėti pasieniečių darbu, todėl augo noras kuo daugiau sužinoti apie šią profesiją. Kito užsiėmimo metu į šaulių būstinę pakvietėme svečių. Atvyko pasienio ruožo vado pavaduotojas R. Zakrys. Jis pristatė mums pasieniečių profesinio rengimo mokyklą Visagine. Papasakojo, kokias specialybes galima įsigyti šioje mokykloje, supažindino su fizinio pasirengimo rodikliais ir stojimo egzaminais.

Atgal į 2006-2007 m.m. archyvo turinį