Mokinių kūryboje – Gabrielės Petkevičaitės-Bitės asmenybė ir veikla (2011-04-04)

Kovo 31 dieną Panevėžio miesto dailės galerijoje įvyko rašytojos, visuomenės veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės jubiliejui skirtas Panevėžio apskrities mokinių mažosios grafikos konkursas.

Mažosios grafikos konkurse dalyvavo daug jaunųjų dailininkų iš įvairių Panevėžio miesto ir rajono, Kupiškio, Biržų, Pasvalio, Anykščių rajonų mokyklų. Konkursui 27 gimnazijų ir mokyklų mokiniai pateikė 380 kūrinių.

Biržų rajonui atstovavo trys mokyklos: Biržų „Atžalyno“ vidurinė mokykla, „Aušros“ vidurinė mokykla, Biržų rajono Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinė mokykla. Šių mokyklų mokytojos Rima Briedienė, Nijolė Baliutavičienė, Violeta Titaitienė parengė gausų būrį mokinių. Simonos Kaminskaitės, Domanto Ušecko, Simonos Pipinytės („Atžalyno“ vid. m-kla), Ugnės Kaulinytės, Livijos Matišiūtės („Aušros“ vid. m-kla), Aivaro Bajorūno, Eglės Vanagaitės, Pauliaus Vasiliūno (Pačeriaukštės Petro Poškaus pagr. m-kla) kūrinius konkurso komisija atrinko į parodą Dailės galerijoje ir Panevėžio m. savivaldybėje. Biržų „Atžalyno“ vidurinės mokyklos 7 kl. mokinė Simona Kaminskaitė (mok. Rima Briedienė) buvo išrinkta konkurso laureate.

Konkurso vertinimo komisiją sudarė didelę patirtį turintys dailės pedagogai. Jos pirmininkas – žymus grafikas Povilas Šiaučiūnas stebėjosi, kad jauni autoriai taip gerai įvaldę sudėtingas technikas. Parodoje lankytojams pateikti medžio, metalo raižiniai, piešiniai sausa adata, pieštukais.

Konkurso projekto vadovė Rasa Stružienė džiaugėsi, kad mažosios grafikos konkursas pasiekė užsibrėžtus tikslus. Jaunimas dar kartą prisilietė prie Gabrielės Petkevičaitės-Bitės asmenybės, pasidomėjo tuo laikmečiu, kūryba, aplinka.

Laureatai buvo apdovanoti diplomais, konkurso suvenyrais. Išleistas konkurso bukletas, kuris parodos lankytojus supažindina su laureatų darbais, Dailės galerijos veikla.

Paroda Dailės galerijoje veikė iki balandžio 3 dienos. Po to ji persikėlė į Panevėžio miesto savivaldybę, kurioje bus eksponuojama balandžio 4–30 dienomis.

Biržų rajono savivaldybės informacija

Atgal