Atžalyniečiai minėjo poetės S. Nėries 105 gimimo metinės (2009-11-17)

Lapkričio  17 d. ryte, mokyklos antrojo aukšto fojė, moksleiviai skubėdami į pamokas stabtelėdavo prie gražios portretų galerijos. Už jos paruošimą (ačiū mokytojai R. Briedienai ir jos mokiniams). Užrašas bylojo: „Šiandien jubiliejinis poetės S. Nėries gimtadienis”. Šalia - gėlių kompozicija ir žvakė.

Visą savaitė lietuvių kalbos mokytojos (J. Varzienė, A. Samulionienė, I. Marcinkevičiūtė, D. Mikšienė) savo auklėtinius kvietė į šiek tiek neįprastas pamokas mokyklos bibliotekos skaitykloje. Čia jų laukė bibliotekininkių paruošta spaudinių paroda „Diemedis pražydęs rudenį“. Dideliame ekrane vieną po kitos keitėsi skaidrės, kuriuose poetės ir jos šeimos nuotraukos, biografijos faktai ir eilėraščių ištraukos.

Mokytojos išsamiai ir įdomiai  papasakojo apie tragišką poetės likimą, skaitė ištraukas iš jos dienoraščių, kartu su vaikais deklamavo nuo vaikystės pažįstamą „Senelės pasaką“ ir daugelį kitų eilėraščių.

O kaip gi prasmingiau paminėti poetės gimtadienį, jeigu ne paėmus į rankas jos poezijos rinkinį?…

Atgal