Vaikų gynimo diena „Atžalyne"

Trečiadienio rytą visi „Atžalyno" vidurinės mokyklos mokiniai rinkosi į vaikų šventę.

1-5 klasių mokiniai būriavosi prieš mokyklą, kur jie buvo pasveikinti ir apdalinti saldainiais.

Pasmaližiavę „kibo" į darbą - piešė pačius gražiausius linkėjimus vieni kitiems ir nupynė gėlių vainiką, į kurį įkomponavo ir savo popierinius delniukus su palinkėjimais bei padėkomis mokytojams.

Antrojo aukšto fojė buvo atidaryta šeštoko Andriaus Meškinio piešinių paroda. Tai tęstinis mokyklos projektas - pastebėti ir paskatinti jaunuosius talentus. Andriaus kūryboje dominuoja jau matytų filmų herojai, kurie šiuo metu jam yra tapę didžiausiu įkvėpimo šaltiniu. Taip pat jaunąjį kūrėją žavi graffiti technika. Pasidžiaugę paroda visi išskubėjo į stadioną, kur vyko 6-9 klasių mokinių turizmo varžybos. Jose visi turėjo puikią galimybę įsitikinti, kad Andrius Meškinis - ne tik gabus jaunasis dailininkas, bet ir puikus klasės suburtos komandos narys.

Turizmo varžybos prasidėjo ledų valgymu, o po to visi entuziastingai dalyvavo rungtyse: teko statyti ir sulankstyti palapinę, bėgti per įvairias kliūtis, nešti sužeistąjį. Varžybų nugalėtoja tapo 7a klasės komanda. Antrąją vietą užėmė jungtinė 9 - ųjų klasių, o trečiąją - 6b klasės komanda. Visos varžybose dalyvavusios komandos apdovanotos padėkos raštais, o nugalėtojai - šokoladais.

Šventės pabaigoje Andrius Meškinis dovanų gavo dviratį, kurį rudenį laimėjo aštuntų klasių mokinių komanda, dalyvavusi piešimo konkurse, skirtame dienai be automobilio.

Kita dalis atžalyniečių pasirinko kitokį šventimo būdą - vienuoliktokų, dešimtokų, devintokų bei septintokų grupė išvyko į ekskursiją į Siguldą (Latvija). Ten pirmiausia aplankėme atrakcionų parką „Miško katinas", kur laukė sudėtingos, daug fizinių jėgų bei ištvermės pareikalavusios išbandymų trasos, kaitinant 30 laipsnių karščiui. Tačiau šaunuolių, kurie įveikė visas kliūtis, atsirado.

Po to nuvykome į Siguldos centrą, kur gėrėdamiesi nuostabia miesto panorama lyno keliu persikėlėme į kitą miesto dalį, vadinamą Krimulda. Gaila, neteko aplankyti įspūdingos Siguldos pilies, nes ten vyksta remonto darbai. Todėl nusileidome kalno šlaitais žemyn, pasiekėme Gutmanio olą, pačią didžiausią Latvijoje, nusiprausėme tekančio šaltinio vandeniu, kuris nuo seno laikomas šventu, ir puikios nuotaikos grįžome į namus.

Biržų „Atžalyno" vidurinės mokyklos bendruomenė

2011-06-07