Žalia šviesa kuriančiam jaunimui

Šių metų Nacionalinės bibliotekų savaitės renginių maratoną Biržų viešojoje bibliotekoje užbaigė Biržų jaunimas.

Gegužės 3 dieną į kūrybos vakarą „Pasikinkę jauną vėją" rinkosi Biržų mokyklų mokiniai, jų mokytojos, tėveliai, draugai ir visi, kam rūpi jaunų žmonių kūrybiškumas. Renginio vedėja bibliotekininkė Aušra Jakubelskienė vakarą pradėjo poeto Justino Marcinkevičiaus kūrybos skaitymu. Poeto žodžiais susirinkusius pakvietusi „širdį pasivaikščioti išleisti", sceninę erdvę užleido mokinių saviraiškai.

Drąsiausieji buvo „Aušros" vidurinės mokyklos atstovai. Šios mokyklos deimančiukus išradingai pristatė abiturientės Raimonda Zibolytė ir Šarūnė Zinkevičiūtė. Beje, jos buvo pasipuošusios prašmatniais apdarais, kuriuos sukūrė Šarūnė, laurus nuskynusi respublikinėje technologijų olimpiadoje. Švelni fleitos melodija, atliekama Kornelijos Šataitės, nuskraidino visus į pasaką, kurią skaitė pati jos autorė Ugnė Kaulinytė. Skaitovo gabumus atskleidė Mindaugas Murelis. Savo kūrybą skaitė Gintarė Januševičiūtė ir Viktorija Akavickaitė. Viktorijos klasės draugai buvo parengę ir jos dailės darbų prezentaciją.

Kaštonų pagrindinė mokykla šiemet buvo turtinga meninio skaitymo talentų. Išraiškingu žodžiu publiką žavėjo Berta Paulavičiūtė, Gelmė Valančiūtė ir Meda Brazionytė. Apie mergaičių gabumus ir galimybes kalbėjo jų mokytoja Aušra Macienė.

„Atžalyno" vidurinės mokyklos atstoves gražiai pristatė mokytoja Adelė Samulionienė. Rajono meninio skaitymo konkurso pirmosios vietos laimėtoja Arūnė Kairytė skaitė D. Čepauskaitės kūrybą, o Ingrida Morkvėnaitė vedžiojo savo kūrybinių ieškojimų takais.

Vakaro baigiamuosius akcentus teko sudėlioti „Saulės" gimnazijos moksleivėms. Poezijos gerbėjus savo kūryba pamalonino Ugnė Mikalajūnaitė. Minties ir jausmo labirintais skrajojanti Gabrielė Mileikaitė savo kūrybą kartu su draugėmis pateikė kaip poetinę kompoziciją.

Jaunatviškas, daug vilčių teikiantis vakaras. Panašu, kad tokie mokinių kūrybos pristatymai taps tradicija. Gera proga pamatyti, kokius želmenėlius puoselėja lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos D. Sribikienė, A Samulionienė, N. Sauserytė, A. Macienė, J. Gabriūnė, D. Jankauskienė, J. Šatienė, R. Mažuikienė, D. Laumienė. Jaunimui belieka palinkėti sėkmės ieškant to tinkamiausio žodžio širdžiai išlieti ir drąsos būti savimi.

Liuda Prunskienė, Biržų Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos vyr. metodininkė

2011-05-14