Pagrindinis -> Taip gyvename -> Tarptautinio Erasmus+ projekto „Europe in S.H.A.P.E.“ projektinis susitikimas Čekijoje

LogosBeneficairesErasmusRIGHT LTLapkričio 4-9 dienomis Čekijoje susitiko tarptautinio Erasmus+ projekto  „Europe in S.H.A.P.E.“ dalyviai iš penkių Europos šalių – Čekijos, Švedijos, Lenkijos, Suomijos ir Lietuvos. „Atžalyno“ pagrindinę mokyklą atstovavo mokyklos direktorius V.Butkevičius, septyni šeštų klasių mokiniai bei du juos lydintys mokytojai.

Pirmojo projektinio susitikimo metu mokytojai aptarė bendradarbiavimo ir informacijos keitimosi galimybes, naudojantis eTwinning platforma, mokyklų internetiniais puslapiais bei socialiniu tinklu Facebook. Seminarų metu dalyviams buvo pristatyta Čekijos šveitimo sistema, akcentuojant sveikos gyvensenos integravimą į visus mokomuosius dalykus, čekų mokiniai parengė prezentacijas apie Čekijos respubliką bei Polešovice miestelį. Vizito metu visi dalyviai lankėsi Polešovice vaikų darželyje, kur darželio direktorė pristatė sveikos mitybos bei gyvensenos skatinimą ikimokyklinio bei priešmokyklinio amžiaus vaikų dienotvarkėje.

Viso vizito metu, dirbdami grupėse, projekto dalyviai dalyvavo veiklose, susijusiose su projekto tema – sportas, sveikata, priklausomybės, prevencija ir švietimas. Daug emocijų sukėlė komandinės sporto varžybos, kurių metu mokiniai demonstravo taiklumą mėtydami į krepšį, išbandė rankų tvirtumą sviesdami ietį bei kojų greitumą dalyvaudami estafetėse. Atsipalaidavimo ir psichinės sveikatos stiprinimo veiklų metu projekto dalyviai atliko kūrybines muzikines užduotis, kūrė piešinius ant smėlio, ragavo raminančias arbatas bei ilsėjosi masažų ir aromaterapijos užsiėmimuose. Edukacinių veiklų metu mokiniai pristatė savo šalių tradicinius sveikus bei nesveikus užkandžius. Lietuvos užkandžių stalas sulaukė ypatingo susidomėjimo, ypač Kasparo mamos kepta naminė duona, varškės, obuolių sūriai ir gira. Edukacinė išvyka į Moravijos karstinį regioną -  Macochos tarpeklį ir Punkvos urvus nustebino gamtos kurtais nuostabiais stalaktitų ir stalagmitų dariniais.

Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos šeštokės Smiltės Alonderytės logotipas laimėjo logotipų konkurse ir iš dešimties logotipų pripažintas kūrybiškiausiu, labiausiai atitinkančiu projekto temą bei bus oficialiai naudojamas, kol vyks projektas „Europe in S.H.A.P.E.“.

Pirmojo projektinio susitikimo metu mokiniai pagilino savo žinias apie sveiką gyvenimo būdą, išbandė įvairias atsipalaidavimo technikas, patobulino kalbos bei bendravimo kompetencijas.

Antrasis projekto susitikimas vyks Suomijoje kovo 9-13 dienomis.

A 2019_11_m B 2019_11_m C 2019_11_mD 2019_11_m  F 2019_11_m G 2019_11_mH 2019_11_m I 2019_11_m J 2019_11_m K 2019_11_m L 2019_11_m M 2019_11_m N 2019_11_m