Pagrindinis -> Taip gyvename -> 2013 - 2014 mokslo metai -> Neeilinis trečiadienis „Atžalyne”

Neeilinis trečiadienis „Atžalyne”

Po trumpų mokinių atostogų trečiadienį, vasario 19 dieną, mūsų mokykloje vyko Tyrėjo dienos renginiai. Viskas prasidėjo trumpu Jaunojo tyrėjo projekto pristatymu. Buvo pasakojama tai, kad mokslas ir tyrinėjimai yra neatsiejami vienas nuo kito. O projekto tikslas – skatinti mokinius ieškoti, kurti, tirti ir atrasti – atlikti realius tiriamuosius darbus.

Atvykusi 6 lektorių komanda bandė pažadinti mokinių dėmesį įdomiomis netradicinėmis pamokomis - paskaitomis. Paskaita „Langas į šviesos pasaulį“ mokinius hipnotizavo lazerių šou programa. Lektorė Vidita Urbonienė pateikė informaciją apie lazerių panaudojimo galimybes įvairiose gyvenimo srityse - moksle, medicinoje, pramogų sferoje, pasidžiaugė Lietuvos pasiekimais, kuriant naujausias lazerių technologijas.

Fizikos kabinete vyko paskaita „Greitaveikė filmavimo kamera“. Jai labai įtaigiai vadovavo lektorius Giedrius Medzevičius. Mokiniai mėgavosi nufilmuotais sulėtintais vaizdais – vandens lašo atšokimu nuo vandens paviršiaus, baliono, pripildyto vandeniu, kritimą, išskydimą. Vieno bandymo metu buvo išsiaiškintas reflekso ir reakcijos ryšys – sužinota, kiek mūsų reakcija yra lėtesnė už refleksą. Taip pat labai patiko stebėti sulėtintą baliono sprogimą. Mokiniai turėjo galimybę patys dalyvauti eksperimentuose, betarpiškai bendrauti su pačiu lektoriumi, kuris jiems paliko labai gerą įspūdį.

Mokslinėje paskaitoje „Augalų funkcionavimas aplinkos streso sąlygomis“ atliko tikrus bandymus su dumblio – maurabragio žvaigždėtojo ląstelėmis, veikiamomis toksikantais. Buvo išsiaiškinta, kad reikia riboti uosialapio klevo plitimą, norint išsaugoti dumblius. Mokiniams pagelbėjo lektorė Sigita Jurkonienė.

Bene įdomiausia, anot mokinių, paskaita „Aš ir Visata“ vyko sporto salėje pripūstame planetariume. Visi gulėjome ir žiūrėjome į dangaus skliautą – Saulę ir kitas žvaigždes, planetas ir mūsų Žemę, įdėmiai klausėmės lektoriaus Audriaus Bridžiaus pasakojimo apie Visatos evoliuciją ir jos paslaptis. Pasijutome esantys tik maža didžiulės Visatos dalimi. Laikas tikrai neprailgo.

P. S. Mokinių mintys apie Tyrėjo dieną mūsų mokykloje:

„Džiaugiuosi, kad mūsų mokykloje buvo tokia diena, kai su viskuo galėjau susipažinti iš arčiau“ - Ieva

„Mačiau žvaigždes, Saulę, visas planetas. Aš labai norėčiau, kad kažkada Jūs pas mus vėl atvažiuotumėte. Labai ačiū, ačiū, ačiū... Jums už viską“ - Goda

„Buvo įdomu stebėti kameras ir pamatyti tai, ko plika akimi nepamatysi – sulėtintą vaizdą.“ - Lurda

„Paskaitoje „Aš ir Visata“ labiausiai patiko tai, kai gulėjome planetariume ir mums atrodė, kad visos žvaigždės ar meteoritai skrido į mus“ - Andželika

Po paskaitos apie Visatą – „Net galva susisuko.“ - Evelina

„Labiausiai man patiko astronomija. Tada turėjome šansą pamatyti Žemės evoliuciją, žvaigždynus bei Mėnulio kraterių susidarymą. Manau, kad tokių paskaitų turėtų būti tik daugiau.“ – Raminta

„Labai linksmi dėstytojai buvo.“ – Dainora

„Labai patiko apie fotoaparatus, nes gerų vaizdelių buvo, kai nufilmavo ir lėtai padaro tą vaizdą. Kai kurios vietos buvo labai juokingos.“ - Goda

„Mes visi sulindome lyg į didelę tvirtovę ir sugulėme ant čiužinių. Ten rodė viską apie Visatą. Viskas buvo taip tikra. Įdomiausia buvo žiūrėti, kaip meteoritai bombardavo Mėnulį. Gaila, bet paskaita labai greitai prabėgo. Kai atsikėliau, man sukosi galva. Man tai buvo įspūdingas reginys“ - Matas

„O kad daugiau būtų tokių netradicinių paskaitų“, – taip sakė dauguma mokinių po TYRĖJO DIENOS mūsų mokykloj.

Geografijos mokytoja Aurelija Padvariškienė

tyreju diena_m  tyreju diena_m 2