Pagrindinis -> Taip gyvename -> 2017 - 2018 mokslo metai -> Knygos pristatymas

Knygos pristatymas

Gegužės 25 dieną įvyko 6 a klasės mokinių projekto – knygos ,,Sakmių sūkuryje“ – pristatymas 2 a klasės mokiniams. Šeštokai visą antrąjį pusmetį skaitė, analizavo, sekė, patys kūrė sakmes apie mitines būtybes bei pasaulio sukūrimą. Ir štai rezultatas: pačių sudaryta bei parengta sakmių knyga.

Knygos maketuotojas Mindaugas Domarkas papasakojo apie darbo procesą, parodė ekrane vaikų parinktas iliustracijas. Domas Zigmantavičius pateikė informacijos, kodėl sakmes žmonės kurdavo gilioje senovėje, kuo ypatingi šie pasakojimai. Redaktorė Lauryna Bukytė paaiškino, ką veikia knygos ar laikraščio redaktorius.

Įdomiausia pamokos dalis – sakmių skaitymas. Vaikai sulaikę kvėpavimą klausėsi istorijų, už ką Dievas nubaudė velnią, kokius darbus dirba giltinė, už ką laumės apdovanoja vaikus, kaip gegutė prišaukia nelaimę.

Visiems labai patiko Tomo Maskoliūno sakmė ,,Protingasis aitvaras“, etiologinė Beatričės Paulauskaitės sakmė ,,Kodėl kiaulės knisa žemę?“ Įtaigiai savo kūrinėlius perskaitė  Valerija Bondarenco, Ugnius Teišerskis, Domas Undzėnas, Austėja Mikolėnaitė. Antrokai išklausė net 20 sakmių, pateikė klausimų apie knygelių, laikraštukų leidybą.

Švytinčios mažųjų akys, mokytojos Nidos Jakutienės (beje, pirmosios šeštokėlių mokytojos) palaikantis žvilgsnis, nuotaikinga bendra fotografija kalbėjo, jog integruota 2 a ir 6 a klasių literatūros pamoka pavyko.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Idalija Marcinkevičiūtė

kn pr1_m kn pr3_m