Pagrindinis -> Taip gyvename -> 100-osios Džanio Rodario gimimo metinės

100-osios Džanio Rodario gimimo metinės

Spalio 21 d. mokyklos bibliotekoje lankėsi pirmų klasių mokiniai. Vaikai susipažino su mokyklos bibliotekos erdvėmis, fondu, bibliotekos taisyklėmis.

Artėjant italų vaikų rašytojo Džanio Rodario (Gianni Rodari) 100-osioms gimimo metinėms (spalio 23 d.) bibliotekininkė pristatė jo biografiją ir kūrybą, kurį buvo įvertinta  prestižiniu vaikų literatūros apdovanojimu – Hanso Kristiano Anderseno medaliu (tai vienintelis italų rašytojas, gavęs tokį apdovanojimą).

Vaikams buvo žinomas Džanio Rodario literatūrinės pasakos „Čipolino nuotykiai" herojus Čipolinas, o dabar jie galėjo pavartyti  ir kitas rašytojo knygas išverstas į lietuvių kalbą. Vėliau vaikai klausėsi „Teatriuko“ atliekamo muzikinio spektaklio „Pasakos telefonu“ įrašo. Trumpos, nuotaikingos ir keistos pasakos sukėlė daug juoko ir visiems labai patiko.

Spalio 22 d. šio rašytojo gimimo metinės paminėjo ir 2 b klasės mokiniai.

Bibliotekininkė R. Mikalauskienė

collage-rodaris m