Pagrindinis -> Taip gyvename -> Šiaurės literatūros savaitė „Atžalyno“ mokyklos bibliotekoje

Šiaurės literatūros savaitė „Atžalyno“ mokyklos bibliotekoje

Lapkričio 9 – 13 dienomis, pradinių klasių mokiniai dalyvavo tradicinėje Šiaurės šalių literatūros savaitėje. Skaitykloje veikė paroda, kurioje buvo eksponuojamos šiaurės šalių autorių knygos išverstos į lietuvių kalbą. Šių knygų herojai žinomi ir vaikų mėgstami, tik ne kiekvienas žino, iš kokios šalies jie pas mus atkeliavo.

Žvakių šviesoje, jaukiai įsitaisę bibliotekos skaitykloje, vaikai klausėsi garsinių skaitymų. Šiemet  buvo pristatyta norvegų rašytojos ir ilistruotojos Kristinos Roskifte knyga „Visi iki vieno“.

Knygos tema ir iliustracijos labai tiko pokalbiui apie toleranciją. Žmonių visoje planetoje yra apie septyni su puse milijardo... Visi esame labai skirtingi it tuo pačiu metu labai panašūs, visi iki vieno esame svarbūs ir verti pagarbos.

Šių metų Tolerancijos dienos simboliu yra dėlionė. Vaikai klasėse piešė, dekoravo savo dėlionės gabaliuką. Kiekvienas gabaliukas nepakartojamas, vienintelis toks - didžiulės pasaulio dėlionės dalis.

Bibliotekininkė Renata Mikalauskienė

collage siaurė_m