Pagrindinis -> Taip gyvename -> 2012 - 2013 mokslo metai -> Biržuose lankosi Pietų Moravijos savivaldybės delegacija

Biržuose lankosi Pietų Moravijos savivaldybės delegacija

Prieš kurį laiką Biržų rajono savivaldybę pasiekė laiškas iš pietų Moravijos (Čekijos Respublika). Rajec-Jestrebi savivaldybė siūlė Biržų rajono savivaldybei kartu dalyvauti Comenius Regio partnerystės projekte, kurio tikslas – aptarti savivaldybių patirtį sprendžiant nepilnamečių užimtumo klausimus. Taip pat siūloma kartu ieškoti netradicinių būdų, kurie padėtų formuoti sveiko gyvenimo įgūdžius, skatintų žmones, ypač jaunimą, dalyvauti sportinėje veikloje. Kartu su savivaldybės administracija projekte sutiko dalyvauti „Atžalyno“ vidurinė mokykla, dar turėtų įsijungti kuris nors Biržų sporto klubas.

Spalio 21-25 dienomis Biržuose vieši Rajec-Jestrebi savivaldybės meras Pavel Perout, gimnazijos direktorius Stanislav Laštuvka ir būsimo projekto koordinatorius, sporto klubo vadovas Ivo Grim. Svečiai jau lankėsi Biržų rajono savivaldybėje, „Atžalyno“ vidurinėje mokykloje, aviacijos sporto klube, susitiko su treneriu ir verslininku Kostu Strelcovu. Čekai ypač susidomėjo mūsų rajono ypatybe – karstinėmis įgriuvomis, nes Moravijos regionas irgi garsus jomis, tik nepalyginamai didesnėmis.

Likusias dienas numatyti susitikimai Kaštonų ir Nemunėlio Radviliškio pagrindinėse mokyklose, pažintis su Nemunėlio vandens trasa, Biržų krašto muziejumi „Sėla“. Trečiadienį po pietų darbo grupė aptars galimas projekto kryptis, apsispręs dėl konkrečių veiklų, pasiskirstys užduotimis. Projekto trukmė – dveji metai.

Biržų rajono savivaldybės informacija

2012 10cekai3_m