Pagrindinis -> Taip gyvename -> 2014 - 2015 mokslo metai -> "Atžalyno" šauliai švenčia valstybės atkūrimo dieną

"Atžalyno" šauliai švenčia valstybės atkūrimo dieną

Vasario 16-oji – visada  ypatinga  diena. Ši diena mums primena apie išskirtinę drąsą, kurios reikėjo Lietuvai praėjusio amžiaus pradžioje, pakilusiai vaduotis iš imperinės  Rusijos gniaužtų. Žinome, ką reiškia netekti savo žemės, prarasti namus ir artimuosius. Todėl ji mūsų gyvenime daug reiškia. Tai graži proga visiems susirinkti, pasipuošti trispalvėmis, šventiškai nusiteikti. Todėl ir šį žvarboką vasario 16-osios rytą „Atžalyno“ mokyklos jaunieji šauliai rinkosi prie paminklo žuvusiems partizanams Švyturio gatvėje. Čia kur ilsisi Lietuvos gynėjai, jaunieji šauliai iškilmingai prisiekė būti dorais Lietuvos piliečiais, tarnauti Lietuvai ir saugoti jos nepriklausomybę. Ši jaudinanti akimirka privertė visus susimąstyti kokia brangi mums yra laisvė. Priesaiką davusius šaulius palaimino Šv. Jono Krykšytojo dekanas Algis Neverauskas, su švente visus pasveikino rajono savivaldybės merė Irutė Varzienė. Prie paminklo žuvusiems padėjome gėles, uždegėme atminimo žvakutes. Po priesaikos dalyvavome Šv. mišiose. Pamokslą sakantis dekanas dar kartą priminė mums, kas yra laisvė. Laisvę pirmiausia turime atrasti savyje, nusikratyti savo ego, pavydo, pagiežos, prisiminti visas vertybes ir kasdien su drąsa daryti gerus darbus.“ Sugiedoję tautišką giesmę, tylos minute pagerbė žuvusiuosius, kiekvienas su savo mintimis, užbaigėme šią prasmingą Vasario 16-osios šventę.

Biržų 1-os kuopos vado pavaduotoja Inga Arlikevičienė

2015 saulia_m 2015 saulia_m 2  2015 saulia_m 3