Pagrindinis -> Taip gyvename -> 2015 - 2016 mokslo metai -> Šiauriausiame Lietuvos taške

Šiauriausiame Lietuvos taške

2015 m. rugsėjo 20 d. 4a klasės mokinių ir jų tėvelių laukė netradicinė pasaulio pažinimo pamoka netradicinėje vietoje – šiauriausiame Lietuvos taške.  Aišku – pirmiausia šį tašką reikėjo pasiekti. Žemėlapyje radome Aspariškių kaimą. Kelias vedė per Biržų girią. Fantastiškas oras, nuostabi  gamta ir puiki draugija lydėjo visą kelionę. Išvykos metu mokiniai buvo skatinami domėtis gamta, tausoti ją, saugoti, mokytis stebėti aplinką, atkreipti dėmesį į spalvų, garsų ir formų įvairovę. Buvo ugdoma valia, ištvermė.  Teigiamų  emocijų užteko visiems.

Gavę išvykos- tyrimų lapus, mokiniai mokėsi nustatyti vėjo stiprumą ir kryptį; stebėjo medžių lapus, jų spalvą; aptarė medžių sužalojimo priežastis; prisiminė sėklų platinimo būdus; prisirinko eglių ir pušų  kankorėžių; rado ūmėdžių, baravykų, lepšių, rudmėsių, kazlėkų ir ... musmirių. Sužinojo, kaip galima pasigaminti  vandens laikrodį. Domas U. nupjautą grybo kepurėlę padėjo ant popieriaus lapo, paliko visai nakčiai ir rytą rado sporų paliktą atspaudą.

Grįždami namo, mokiniai stabtelėjo Lujėnų poilsiavietėje,  kur  ne tik pasistiprino, bet dar spėjo ir pažaisti.

4 a klasės mokytoja Nida Jakutienė

taskas m