Pagrindinis -> Taip gyvename -> 2015 - 2016 mokslo metai -> Krašto apsaugos savanorių pajėgų šventėje

Krašto apsaugos savanorių pajėgų šventėje

1999 m. balandžio 22 d. buvo įkurta KASP Vyčio apygardos 5-oji rinktinė. 25 metų jubiliejaus iškilmes buvo surengtos Biržuose. Prie rajono savivaldybės pastato į iškilmingą koloną rikiavosi rinktinės kuopos iš Panevėžio, Pasvalio, Anykščių, Kupiškio, Rokiškio, Zarasų ir Utenos.

Savanoriai iškilmingai pražygiavo pagrindine miesto gatve iki Šv.Jono Krikštytojo bažnyčios, kur šv. Mišias aukojo karinių oro pajėgų kapelionas mjr.dr. Virginijus Veilenta. Rinktinės vado kvietimu šioje prasmingoje šventėje dalyvavo Biržų 1-os kuopos jaunieji šauliai, pasitikę savanorius prie bažnyčios ir kartu pasimeldę šventovėje. Pasibaigus Mišioms nužygiavo prie Biržų pilies, savanoriai stojo į iškilmingą rikiuotę. Savanorius sveikino valdžios ir visuomenės atstovai, buvo prisimintos rinktinės kūrimosi ištakos, pasižymėję savanoriai apdovanoti pasižymėjimo ženklais, dviem suteikti pirmieji karininko laipsniai, aidėjo senovinių patrankų salvės, pagerbiant Lietuvą, savanorius ir žuvusius už Laisvę. Aikštelėje buvo demonstruojama senovinių karių ginkluotė, šarvai, šaudoma iš muškietų. Šventės svečiai smalsiai apžiūrinėjo Lietuvos kariuomenės ginkluotę ir karinę techniką. Jaunieji šauliai išbandė akies taiklumą veikiančioje improvizuotoje šaudykloje, rankos taiklumą, svaidant granatas į taikinius. Jaunieji šauliai susižėrė dalį kariškų prizų. Šventėje dalyvavo gausus „Atžalyno" mokyklos moksleivių būrys, moksleiviai iš N.Radviliškio ir Germaniškio mokyklų. Užsiėmimai kuopoje duoda vaisių. Susirinkusieji vaišinosi kareiviška koše ir kvapnia arbata.

Biržiečiams padovanota graži ir prasminga šventė.

Vidutis Šeškas

25 1_m