Pagrindinis -> Taip gyvename -> 2016 - 2017 mokslo metai -> Ankstyvosios prevencijos programa „Obuolio draugai“

Ankstyvosios prevencijos programa „Obuolio draugai“

3b klasės mokiniai, socialinės pedagogės iniciatyva, šiais mokslo metais dalyvavo prevencinėje programoje „Obuolio draugai“. Programa unikali tuo, kad moko įvaldyti strategijas, padedančias savarankiškai priimti tinkamus sprendimus sudėtingose, konfliktinėse situacijose. Programa apėmė šešias temas: jausmai, bendravimas, draugystė, problemų sprendimas, pokyčiai, mes galime įveikti kartu. Iš viso buvo pravestos 24 valandėlės, kurių metu vaikai buvo skatinami dalintis idėjomis, padėti vienas kitam, siekiama geros vaikų savijautos. Programa tai pat skatina  pedagogą pereiti nuo „moralizuojančios pedagogikos“  ir siūlo visą sistemą strategijų, metodų, konkrečių užduočių, padedančių plėtoti  socialinę ir komunikavimo kompetencijas. Tai padeda keisti  ir pedagogo gebėjimus bei nuostatas vaiko, jo poreikių, emocinių išgyvenimų bei elgesio atžvilgiu. Vaikai skatinami mokytis iš savo ir kitų patirties, patiems ieškant išeičių, padėti kitam, ugdyti empatiją.

Ši programa apima daugybę skirtingos veiklos. Vaikai turėjo galimybę apmąstyti situacijas, kurios sukėlė jiems sunkius jausmus, ieškojo išeičių, apie jas kalbėjo, jas užrašė, piešė, vaidino, dalinosi informacija, uždavinėjo klausimus.

Mokyklos socialinė pedagogė Ina Gaigalaitė

obuolio draugai_m