Pagrindinis -> Taip gyvename -> 2017 - 2018 mokslo metai -> Profesinis orientavimas: apsilankymas AB „Siūlas“

Profesinis orientavimas: apsilankymas AB „Siūlas“

Spalio 24 d. 8 a klasės mokiniai apsilankė AB „Siūlas“ fabrike. Čia mus pasitiko fabrike dirbanti klasioko Kristupo mama Laura Kubilienė ir įdomiai papasakojo bei pademonstravo kaip linas virsta į lininius audinius, staltieses, užuolaidas. Apsilankėme linų paruošimo ceche, audimo, dažymo bei siuvimo cechuose, stebėjome čia dirbančių žmonių darbus.

Prireikia net šešių mėnesių, kol darbuotojai išmoksta specifinę cechuose dirbančių senbuvių kalbą, nes spalvos ir piešiniai turi kodinius pavadinimus. Sužinojome, kad „Siūlas“ yra seniausia lino gamykla Lietuvoje savo produkciją eksportuoja į daugiau nei 25 šalis, tokias kaip Japonija, JAV, Belgija, Prancūzija, Vokietija, Jungtinė Karalystė, Estija, Skandinavija, Australija. Pasigrožėjome auksiniais siūlais austa medžiaga, kuri keliaus tiesiai į Baltuosius Rūmus Vašingtone.

Ačiū Laurai Kubilienei už įdomią pamoką.

8a klasės seniūnė Viktorija Popovaitė

siulas m siulas1 m siulas2 m