Pagrindinis -> Taip gyvename -> 2019 - 2020 mokslo metai -> Akcija „Metų knygos rinkimai 2019“

Akcija „Metų knygos rinkimai 2019“

„Atžalyno“ mokyklos bibliotekos skaitytojai  kasmet  dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“. Tai tapo prasminga tradicija ir galimybe susipažinti su naujausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams.

Sausio mėnesį visų pradinių klasių mokiniai dalyvavo 2019 metų knygų vaikams penketuko pristatymuose.

Renginių ciklas prasidėjo sausio 9 d. bibliotekos skaitykloje. 4 a klasės mokiniai (mokytoja N. Jakutienė) pirmokams teatralizuotai pristatė P. Norvilos knygą „Strykt pastrykt“. Po to visi drauge klausėsi V. V. Landsbergio pasakos „Pūkis karalius“ radijo įrašo. Šios paveikslėlių knygos visą savaitę buvo pristatomos vis kitai klasei. Vaikai atidžiai klausėsi, tyrinėjo iliustracijas, aktyviai atsakinėjo į linksmus viktorinos klausimus. Abiejų knygų herojai sulaukė vaikų simpatijos.

Kitomis dienomis vaikai klausėsi ištraukų iš T. Dirgėlos knygos „Benas – sapnų siuvėjas“, I. Zarambaitės knygos „Stebuklingi senelio batai“ ir D. Zavedskaitės knygos „Lietus ir skafandras“.

Dabar vaikai skolinasi patikusias knygas namo, skaito klasėse, dalinasi įspūdžiais.

Ketvirtokai (mokytojos N. Jakutienė ir B. Sajienė) vyko į „Ažuoliuko“ ir „Rugelio“ darželius pasidalinti skaitymo džiaugsmu.

Džiugu, kad tiek daug pradinukų skaito ir ruošiasi balsavimui.

2019 metų vaikų knygų penketukas:

Dovilė Zavedskaitė, iliustr. Jurga Šarmavičiūtė, „Lietus ir skafandras“, Labdaros ir paramos fondas Švieskime vaikus

Ignė Zarambaitė, iliustr. Vanda Padimanskaitė, „Stebuklingi senelio batai“, Labdaros ir paramos fondas Švieskime vaikus

Paulius Norvila, iliustr. Jurga Šulskytė, „Strykt pastrykt“, Labdaros ir paramos fondasŠvieskime vaikus

Tomas Dirgėla, iliustr. Dalia Karpavičiūtė, „Benas – sapnų siuvėjas“, leidykla Tyto alba

Vytautas V. Landsbergis, iliustr. Dalia Karpavičiūtė, „Pūkis karalius“, leidykla Dominicus Lituanus

Balsuoti galima iki 2020 m. vasario 14 d. interneto svetainėje metuknyga.lt, elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba paštu adresu: „Metų knygos rinkimams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, LT-01109 Vilnius.

Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2020 metų vasario mėnesį.

Daugiau informacijos apie akciją ir dalyvaujančias knygas rasite http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?1958143940

Skaitykime ir  balsuokime!

Bibliotekininkė R. Mikalauskienė