Pagrindinis -> Taip gyvename -> „Knygos padeda neskubėti“ – 2019 m. Tarptautinė vaikų knygos diena „Atžalyno“ bibliotekoje

Tarptautinė vaikų knygos diena Lietuvoje minima 26 kartą. Šią progą mokyklos bibliotekoje vyko tradiciniai garsiniai skaitymai pradinių klasių mokiniams.

Kiekvienas susitikimas prasidėjo kreipimosi į skaitytoją skaitymu, jo tekstą šiemet sukūrė žymus lietuvių vaikų knygų iliustruotojas ir autorius Kęstutis Kasparavičius. Jis yra ir plakato autorius.

Pirmokams bibliotekininkė skaitė knygą „Ar pažįsti Pepę Ilgakojinę?“. Vaikams labai patiko istoriją apie Pepę - stipriausią pasaulyje mergaitę, išdykusią, bet  labai geros širdies. Skaidrėse buvo demonstruojamos knygos iliustracijos, kurios papildė tekstą. Po to vaikai dalyvavo viktorinoje. Jie puikiai atsiminė išgirstą istoriją ir žinojo atsakymus į beveik visus viktorinos klausimus. Vėliau draugiškai dėliojo Pepės dėliones ir dalinosi įspūdžiais apie šios istorijos heroję.

collage pepe_m

Trečiokams ir ketvirtokams buvo pristatytą Kęstučio Kasparavičiaus kūrybą: iliustracijos ir tekstai. Vaikai sužinojo daug faktų iš rašytojo biografijos,  kaip klostėsi jo kūrybinis kelias. Klausėsi ištraukų iš knygų „Kvailos istorijos“ ir  „Trumpos istorijos“. Ketvirtokė Danielė raiškiai skaitė istoriją „Kiaulės“. Vėliau mokiniai vartė knygas, apžiūrinėjo iliustracijas, skaitė knygų ištraukas. Po susitikimų Kęstučio Kasparavičiaus knygos, o jų mokyklos bibliotekoje yra nemažai, greitai iškeliavo pas mažuosius skaitytojus.

collage KK_trečiokai_m collage KK_ketvirtokai_m

Pradėjome tikėti žodžiais iš šių metų laiško skaitytojams: ...„Knygos padeda neskubėti, knygos moko pastebėti, knygos kviečia, netgi verčia pasėdėti “...

Bibliotekininkė R. Mikalauskienė